Náš team v roce 2023

26.3.2023

Ahoj kamarádi závodníci,

zdravím všechny v novém roce, dlouho jsem se neozval, tak to  musím napravit. Loňskou sezónu jsme trochu ošidili. Už na začátku roku jsme se s Jirkou domluvili, že si dáme oraz. jaké bylo naše překvapení, že za dvě vítězství bylo na konci celkově třetí místo v čmpr :-)  V plánu byla ještě Podbrdská, ale nebylo mi úplně dobře a tak jsme to odpískali. S manželkou jsme si ale dali na podzim Berounku Revival a byla to paráda, krásné počasí, krásné rz.  cca 500km  :-). Samozřejmě jsme chytali, já prostě v provozu nedokážu jet rychle. Čím jsem starší, tím se víc bojím. Nasadili jsme klasiku, motor 650ccm, který ležel dva roky pod stolem, ale něco nebylo ok. Prostě to nejelo podle mých představ, nejelo to ani odspoda, ani nahoře. Po dni jsme navečer zkoušeli jiné zapalování, svíčky atd, ale pořád to nebylo ono. Navíc dlouhá skříň z osmistovky tomu taky neseděla. Nicméně, co jsme nachytali na přejezdech, to se podařilo nahnat na rz:-). Nakonec první, takže spokojenost.

V pátek jsem byl na testování (asi jako jediný z Trabantů  :-)), novinky žádné, jen pásy už nemohou mít prošlou homologaci. Občas si potřebuji zajezdit a zatestovat tady u nás v okolí a tak mám alespoň STK pro pčr.  nicméně mi bylo při testování zdůrazněno, že se auto smí zúčastnit pouze podniků ……….  Auto je připravené na Králíky, jen naložit. Letos by jsme s Jirkou chtěli absolvovat celou sezónu, ale uvidíme.

Tak ahoj v Králíkách, J

Ahoj borci závodníci,

v Králíkách bylo krásně, ale jen v pátek. Pěkně jsme natrénovali, rz byly krásné, technické s mnoha retadéry, prostě paráda. Na sobotu předpověď počasí nevěstila nic dobrého, vypadalo to na pršení. Pro jistotu jsme ráno obuli mokré, v lesích bude určitě vytahané bláto a po nočních přeprškách bylo pěkně navlhlo.  Začali jsme zlehka a na rz.1 jsme od Pavla dostali 2,6sec a Radkovi dali 21sec. Na dvojce jsme zase dostali 2,6sec a tak jsme zkusili na 3rz zatáhnout. Vůbec mi to nesedlo nešly mi retadéry a dostali jsme 7sec. Čtyřka byla zrušená.  Na mokrých pneu mi to moc nešlo, na Pavla jsme prostě neměli a tak jsme se rozhodli risknout suché. Nevypadalo to špatně do té doby, než jsme přijeli na start 5 rz. Začalo pršet viz. video, dostali jsme 8sec  a bylo vymalováno. Dál už to bylo jen o dojetí. Nakonec Pavel vyhrál o 40sec a a na třetího Milana Nešetřila jsme měli 2,5min.  Technika nám držela, jen obě auta jsem myl asi dva dny. Moc pěkné závodění, poklona pořadatelům za dobrou organizaci. Nakonec nejtěžší na celé rally bylo dostat auta vleky z totálně rozmočené louky. Myslel jsem si, že větší bláto než na loňské Radouni nemůže být, ale bylo :-(  Ještě, že pořadatelé zajistili Pragu V3S, jinak bychom tam byli ještě dnes, docela se to rýmuje :-).   Tak čau na Podorlické. J

5.8.23 Ahoj,

nějak to utíká a nic jsem nepsal o Podorlické, Radouni a minulý týden byly Železné hory. Dnes leje a leje, do dílny se mi nechce, tak dopíšu ty dluhy.  Podorlická se vydařila, hned na rz.1 jsme nadělili Pavlovi s Fiatem 30sec, což rozhodlo. potvrdila se moje teorie, že na první rz je třeba udeřit. Tahle rz se mi moc líbí, po první rundě jsme vedli o 26 sec. a do konce soutěže jsme si to v pohodě udrželi, auto OK, prostě žádný stres :-)

V Radouni to bylo o něčem jiném. Předpoklad byl, aby jsme po noci nedostali nějakou šílenou nálož, což se docela podařilo, byli jsme za Pavlem „jen“ o 18 sec. To bylo rozhodně nad naše očekávání. Jako první denní byl náš oblíbený okruh rz5, kde jsme umazali 10sec a na rz6 12. Rázem to vypadalo hodně optimisticky, ale před rz7. prasknul výfuk, koleno se prostě rozpadlo. Dostalo jsme 13sec. V servisu jsme to částečně opravili, ale než jsme dojeli na druhý okruh bylo to zase to samé.  Zajeli jsme sice stejný čas s Pavlem, dvoutakt prostě bez výfuku nejede a pak se rozpadlo i druhé koleno. Pak už to o tom bylo jen dojet, smrdělo to do auto úplně příšerně. Přijeli jsme krásně zfetovaní, tak nám bylo všechno jedno :-)  Až na ten výfuk ale nádherná rallye, pořadatelé se vytáhli.

Minulý týden na Železné hory jsem výfuk opravil, auto připravené a vypadalo to perfektně až do rz.3, kdy se hned po startu spustila taková průtrž, jakou jsem ještě nikdy nezažil. Ale od začátku. Rz.1 byla nádherná, nová pro každého ohledně tréninku.  Myslel jsem, že už nemohu jet rychleji ale stejně jsme dostali od Pavla 7 sec.  Na dvojce jsme mu to vrátili a dostal 11sec, no a trojka rozhodla dostali jsme 30. Když se podíváte na video je to jasné, průtrž mračen, černý klouzavý asfalt, pneu na sucho. Aby to nebylo všechno, motor asi nasál trochu vodu a chvíli to nejelo. V podstatě to ale bylo jedno, protože jsem stejně nic neviděl.  Na 4 a 5 rz jsme zatáhli, Pavel měl nějaké problémy a tak jsme před poslední rz ztráceli jen 3,5 sec. Jenže ta poslední rz mi vůbec neseděla, Pavel zabral a bylo hotovo.  Budeme na něj muset něco vymyslit a pokud pojedeme do Kroměříže, ještě ho trochu pozlobit.  Budeme čekat jako supi :-)

uvidíme se na Čendovce. J