Náš team v roce 2022

Ahoj kamarádi,

jako vždy začínám trochu pozdě. V zimě jsme toho na autě moc nedělali, spíše jen takové menší úpravy.  V letošní sezóně máme v ČMPR naplánovány jen tři soutěže (Hořovice, Podorlická a Radouň), bohužel nepojedeme do Železných hor, je to naše nejoblíbenější. Pokud bude Podbrdská ta ještě tam. Slíbil jsem rodině nějaké dovolené a prostě se to všechno nedá stihnout. nakonec po čtyřech posledních  úspěšných sezónách je třeba si trochu odpočinout.   Testování v březnu  se moc nepovedlo, technik zřejmě neměl svůj den (možná si potřeboval zvýšit skóre) a silentblok na předním rameni se mu zdál volnější. Tak jsme se Standou na otočku zajeli domů a bylo hotovo. Prostě otrava, jako vždy.

Začátek sezóny byl už v dubnu na Hořovicích. Chápu, že pořadatelé chtěli za každou cenu uspořádat poslední 20tý ročník, ale bylo to zoufalství. Tři rz, po 3-4km a startovné jak na Radouni, která je o 100% lepší. Od začátku jsme s Pavlem Duškem bojovali o desetiny sec.  Na rz.5. ale Pavel měl technické problémy a ztratil cca 3min. Pro nás zbývalo jen dojet a bavit se jízdou. Pavel to nevzdal, ale pořádně zatáhnul a s posledního místa se propracoval na druhé. My jsme dojeli v pohodě, jen ke konci trochu začala klouzat spojka, ale stačilo jet opatrně a bylo to OK.

Na Podorlickou jsme se s Jirkou moc těšili a je to také můj oblíbený kraj, který mám projetý na kole.  poznámka jen ke slavnostnímu startu. Chápu, že pořadatelé se chtějí pro sponzory a místní zviditelnit , ale téměř tříhodinové čekání na start je trochu moc. A vlastně ještě něco, potvrzení od sportovního lékaře je na dvě věci na nic a na h…., když ho do nás nikdo nechtěl. Jen ztracený čas a peníze.  Měli jsme dobře natrénováno, rozpis seděl a počasí nám všem přálo. Bohužel ke konci rz.1. motor řekl dost, prasklý pístní kroužek nás zastavil. Měl jsem takové tušení a uvažoval jsem o preventivní výměně pístů, ale pak jsem si řekl, ty tři závody to vydrží :-( no nevydrželo. Písty by měli přijít příští týden, tak do Radouně to v pohodě stihnu dát dohromady. Plán na Radouň je přežít noc a snad nebýt poslední. Po noci zatáhneme a uvidí se. Musím vymyslit nějaká lepší světla, v noci vůbec nemám odhad a kolikrát mi Jirka říká kdy mám brzdit a kam zatáčet :-)  Doba kdy jsme na Krumlově vyhráli v noci erztu, je bohužel už dávno pryč. Tak se mějte a uvidíme se za měsíc.

JF

Ahoj kamarádi,

tak jsme přežili Radouň. Kdybych to byl věděl tak by ……. Asi nejhorší ze všeho byl stres v servisní zóně. Ale popořádku. Ve čtvrtek jsme odtrénovali za krásného počasí, jen předpověď neslibovala nic dobrého. V pátek začalo lejt a lilo a lilo. Nicméně do rz1 jsme odstartovali ještě za šera ale po  jednom km přišla průtrž.  Ale to bylo pořád ještě OK. Před rz2 se začalo svítit dobíjení, naštěstí noci teď jezdíme na dvě baterie, malá 18Ah funguje na vše v autě, velká 44Ah na rampy. Na rz2 byl ještě větší liják  a světlo rampy se odráželo v dešti, no prostě hrůza, ale rz jsme dojeli. Malá baterie asi potom po 10ti km chcípla. Tak jsme přepojili na velkou a dojeli do servisu a ani jsme nechytili. V servisu jsem zabloudil, všude tma a bláto, potom mě odchytil Jarda Zajíc a ukázal cestu, větší bordel jsem neviděl. Měli jsme 30min na opravu, takže alternátor (vlastně koule bláta) ven, dobíjet baterie a na rychle seskupení které jsme s Jirkou nemohli najít. Ale podařilo se. Druhé noční kolo jsme prodali, po noci to nakonec nebylo tak úplně špatné, jen :-)  35sec. za Pavlem Duškem. Šli jsme spát ve tři ráno, naštěstí start byl až po desáté. Myšlenka byla jasná, zatáhnout na okruhu a zkusit stahovat. Jenomže jsme mu dali jen  4,5sec, jezdíš Pavle jako blázen. Nebyla šance to dohnat, na další jsme dostali 11sec, tak jsme to vzdali. Tentokrát nám Radouň prostě nesedla. Jen se štěstí to dopadlo jak dopadlo, když Pavlovi na předposlední rz odešel motor. Ani jsme z toho prvního místa neměli radost, lepší je bojovat až do konce. Klobouk dolů ale před pořadateli, zvládnout organizaci za takových podmínek bylo neuvěřitelné, až na to bláto všechno fungovalo jako hodinky. Byla  to pravděpodobně naše poslední letošní rallye v čmpr. Ještě se snad svezeme na Podbrdské, možná v H1 :-) a jestli to dopadne, tak na Berounka Revival.  Auto jsem myl snad celý den. Ještě k tomu ty šutry na rz1 a rz3 vyrazily záslepky v podběhu  a bláto nalétalo do prahu :-(  Auto fungovalo skvěle, nakonec závada nebyla v alternátoru, ale jen uklepaný kablík buzení. Mějte se všichni krásně, příští týden snad udělám video z rz1. Uvidíme se na Podbrdské.

Hezké prázdniny JF