Náš team v roce 2021

Ahoj kamarádi závodníci i příznivci rallye,

trochu pozdě, ale přece něco o začátku letošní sezóny. Na testování jsem se vykašlal, jen STK na vlastní žádost. V souhrnu s tím, že je platnost STK posunuta o 10měs. to stačí, alespoň je víc peněz na ostatní. Na autě se dělaly jen detaily. Lepší odstupňování převodovky, jen jsem ještě nedal rychlejší 5, to přijde až po sezoně, nebo pokud by se něco rozpadlo. Lepší světla a nové Yokohamy, to je v současnosti to nejlepší na autě :-)  Ještě jsem si nechal poradit a do benzínu i oleje v převodovce přidávám Militec. Subjektivně žádná změna, ale pro dobrý pocit….

25.6. jsme začali Radouní, se Železnými horami moje nejoblíbenější soutěž. Až na tu noc, v noci prostě nevidím. Startovali jsme s tím, že v noci dostaneme nakládačku a taky jo. Od Honzy  přes 2min, Sláva byl za námi asi o 17sec. Čekal jsem to o dost horší a tak nás čekalo dalších 5RZ včetně našeho oblíbeného okruhu.  tam jsme dostali od Honzy na 17ti km jen 23sec a na třetímu jsme dali 50sec. Na 5 i 6rz začal být nějaký bordel v časech a taky se nám 6rz vůbec nepovedla. Honza začal mít technické problémy a tak jsme začali docela nadějně stahovat, ale i když jsme na 7rz stáhli minutu a na 8rz 35sec, tak jsme nakonec skončili o 32sec na druhém místě. Nutno uznat, že pokud nemá Honza technické problémy, nikdo na něj nemá, jak technikou, tak jezdecky. Soutěž to ale byla nádherná, jen ta noc :-( a trochu delší přejezdy. Je super, že se jim to vůbec na nynějších podmínek podařilo zorganizovat, klobouk dolů a dík.  Jinak auto bez problémů, na nových pneu jako motokára. Jen pár detailů zlobilo, jako stále praskající držák výfuku atd. Po každé rundě jen kontrola klapek a zatím ok.

16.7. jsme vyrazili na rallye Moravský kras. Bylo to trochu nahonem, už jsem s tím moc nepočítal. Sehnali jsme jen mizerné ubytování, prázdniny a oblíbená lokalita poblíž Brna. Tady malá výtka pořadatelům, až na místě jsme se dozvěděli, že je možné ubytování přímo v servisu. Stačila malá zmínka s tel v propozicích. Nakonec jsme nouzově druhý den bydleli přímo v areálu. Soutěž ale napoprvé moc pěkná, obzvlášť rz.3,6,9 dlouhá 11km super. RZ. 1 a 2 mi moc neseděly a tak ze začátku raději opatrně. RZ1. nás natěšila, dali jsme Honzovi 4sec a už jsem viděl, že s ním snad budeme bojovat. Na krátké (4km) rz.2 jsme ale dostali 9sec a zase bylo vše při starém :-( Pak už nám dával pravidelně  až to bylo na konci 32sec jako v Radouni. Jen je škoda dvou zrušených průjezdů rz.6 a 9. Sedlák s Hyundaiem to rozstřelil tak, že ho z auta museli vyřezávat. Co ale můžete čekat, když si mladý kluk koupí auto s 250PS a jede poprvé jako deb… Alespoň jsem  neslyšel, že by někdy něco jel. Doufám, že se dá dohromady a nebude mít zdravotní následky. Že zkazil závody stovce posádek a i pořadatelům, je věc druhá.  Takže moc pěkné, auto funguje jako hodinky a 31.7. se svezeme na Berounce Revival.  Nasadil jsem slabší motor, lehčího spolujezdce a počítám, že to bude legrace.  Potom následují oblíbené Železné hory s erzetami které znám snad nazpaměť. Určitě pojedeme ještě Orlické hory.  Kroměříž ještě nevím, je to moc daleko. tento týden dám snad na web ještě video z Krasu. Mějte se a přeji hezké prázdniny.

Jirka

Ahoj všem, 13.8. vyrážíme na Železné Hory. Původní myšlenka, že by se mnou jela manželka Anička padla po vyhrané Berounce Revival. I když jsem jí přemlouval, že to znám nazpaměť, bylo to marné. Hory byly zase klasický scénář už potřetí. Na RZ.1. jsme opět udeřili a dali Honzovi s Fiatem asi 0,5sec, ale to bylo tak všechno. Třetí jsme vyhráli, sice vyhráli díky tomu, že měl problémy. Vedli jsme o 73sec ale jak se ukázalo ztrátu dokázal smazat i díky tomu, že od páté RZ jsme přišli o pětku a auto jelo max. 115. Nebýt toho, tak jsme ho za sebou možná udrželi. Nakonec to vypadalo, že budeme bojovat i o třetí, ale Pavel Dušek skončil na předposlední RZ pro poruchu motoru. Hory jako obvykle perfektní, až na to vedro, venku 34 a v autě ??? No druhé místo také dobré, ale mohlo to vyjít.

3.9. vyrážíme na Podorlickou rallye. Převodovka je opravená a vyzkoušíme nový převod na pětce, podle tabulky ba to mělo jet max. 145. Nakonec byla maximálka 141, ale i to jde a na rovinách je příjemné, že nemusím motor tolik přetáčet. Hned na RZ.1. má náš největší konkurent Honza problémy a ztrácí cca 2,5min. Tentokrát už si to nechceme nechat vzít, ale hned na druhé nám dá 18sec. Takže nezbývá než zabrat a daří se dostáváme max 5-8sec ana dalších RZ. To na stažení nestačí a tak jsme letos poprvé první asi o1,5min.  Auto je OK a i když se mi moc do Kroměříže nechce, tak asi pojedeme, celkově ještě není rozhodnuto. Snad se mi podaří udělat nějaké video z rz 3 a4, kde jsme opravdu zatáhli. Držte palce do Kroměříže, první tři RZ jsou v noci a vzhledem k tomu, že nevidím….:-(

Jirka