Náš team v roce 2018

Ještě k závěru   sezony 2017

Zdraví se mi bohužel zhoršilo víc než trochu a tak jsem byl fit (no fit už nebudu nikdy) až na podzim. Tak jsme se přihlásili na Jirkovu domovskou soutěž Rally Příbram. Je to pro nás vzpomínka na mládí a trocha nostalgie. Nejdříve jsme chtěli jet jen Sedlčanskou část, ale nakonec jsme jeli celých 550km. Byl to sice záhul, ale nádherné svezení a perfektní organizace. Fakt jsme si to užili a hlavně motor 800 fungoval bez problémů. Na poslední RZ jsme měli pomalý defekt na zadním kole, ale Tráboš je tak lehký, že jede pár km i na prázdné. Jen je škoda, že musíme jet v legendách, kde se neměří časy a není s kým závodit.

Dobrá zpráva je, že osmistovka má za sebou bez závad už dvě soutěže (Radouň a Příbram) to je asi 1100km, z toho ostrých cca 350. To je docela dobrý příslib na sezonu 2018, kterou doufám pojedeme.

Nicméně, protože jsem se poslední dobou nějak nudil, začal jsem vyvíjet další evoluci 800, měl by to být dvoukarburátor s 2x Keihin  38mm a klapkovým sáním (Honzo dík za kooperaci).

JF 9.2.2018

 Zdravím po testování

Doufám, že všichni kdo to museli protrpět jsou v pořádku hlavně psychicky. Bylo to jako vždy, něco se musí najít. Hlava spolujezdce nesmí být pod hlavním obloukem (9let to nebyl problém) „Pasy by jste si měl vyměnit za nové, no je to pro vaší bezpečnost“, držák kamery má ostré hrany atd. Emise se na dvoutaktu neměří ale platí, musí zkontrolovat stav motoru :-)  Nicméně nemohu si stěžovat, chovají se slušně, asi už mě mají za senilního staříka :-(, ať si plácá co chce.  Cena za emise a STK ale silně připomíná drahotu.

Co chystáme pokud bude zdraví ok:

Určitě chceme jet celý pohár ČMPR v H2, na Hořovice už jsem poslal přihlášku, také nevynecháme podbrdskou a Kramolín. Když to vyjde, tak na podzim i Příbram. Je to dost ambiciózní, ale času nám už  moc nezbývá. Jenom mám pocit, že Trabantů jezdí čím dál méně, kluci z jihu jedou jen u nich na Podbrdské (s výjimkou Zajdy), klan těch podzemních zvířátek tomu také moc nedá (že ano Michale),  Honza z Moravy slíbil Podbrdskou, tak snad to vyjde a Michal K  ze severu se nějak neozývá a tak to zachraňují důchodci.

Co se týká techniky, tak bych rád vylepšil pérování, je třeba to malinko změkčit. Slibuji si od toho, že na uskákaných silničkách to bude trochu lepší. Jak je ten Trabant krátký tvrdý, tak pořád někam jede, obvykle, tam kam nechci.

O motoru jsem už psal, doufám, že to bude fungovat, pak se s vámi podělím o dojmy.

JF  4.3.2018