Náš team v roce 2019

Spolupráce s teamem HRT Jirky Donáta a spol.

Překvapení do nové sezony 2019

již delší dobu uvažujeme o posunu našeho závodění na trochu vyšší úroveň. Ve spolupráci s Hnata Racing Teamem Jirky Donáta ( a spol.)  se podařilo sehnat velmi zajímavého sponzora mimo území ČR. Je to samozřejmě o osobní známosti a o poměrně složitých přípravných procedurách,  ale je nutno zdůraznit, že všechna dosavadní jednání se prozatím vyvíjí velice slibně. Předpokladem podpory  a hlavním požadavkem sponzora je sloučení (fúze) našich teamů  a vytvoření zcela nové  stáje pro dva identické produkční vozy nejvyšší kategorie. Roční částka vyjednávaného rozpočtu se předběžně pohybuje v řádech jednotek mil.  Vše je samozřejmě zatím v jednání, a pokud nebude vše potvrzeno, nebudeme nic dalšího zatím zveřejňovat. Sledujte náš web a web HRT. Uvidíme se na posledním tankování.

Jiří Formánek 3.12.2018

 

Přátelé a kamarádi rallye,

nastal další významný posun podpisem smlouvy s velkou čínskou olejářskou firmou. Oproti původním předpokladům nám firma  zatím pouze zapůjčí dva identické vozy Subaru  Impreza WRX STI v úpravě pro rallye. Zatím jsou i zajištěny finanční částky na provoz pro sezónu 2019 MMČR. Oficiální předání vozů a tisková konference je plánovaná na leden 2019.  Pořád ještě není jasno o názvu a logu teamu, pravděpodobně to bude HRT团队65-中国石油 Od února poběží v médiích reklamní akce na produkty této firmy, rozhodně to bude velké překvapení. Firma se chce stát v Česku jedničkou v petro produktech. Do realizačního teamu jsme také přibrali dva zkušené manažery, jeden z nich má zkušenosti a byl úspěšný v managementu Českých aerolinek a výborné výsledky v česko – čínské spolupráci v jiném oboru, druhý má s Pekingem nadstandardní vztahy. Nejsou sice nejlevnější, ale platí to čínská firma. Pokud by měl někdo zájem pomoci nám z budováním teamu a přinesl by nějaké nové know how, nebráníme se tomu.

Sledujte dál naše stránky a stránky HRT teamu

Za Team 64 (za 9dní bude změna názvu na 65)

Jiří Formánek 22.12.2018

Tisková konference

Vážení přátelé a kamarádi rallye,

jak už jsem psal minule vše dopadlo k naší spokojenosti a, firmy China Oil dodržela téměř vše. Máme sice jedno vozidlo Subaru Impreza WRX STI, a čtyři melouny na letošní provoz. Na autě se budeme s Jirkou Donátem střídat. Pokud jste neviděli naší tiskovou konferenci na televizi Barrrandov (a je to škoda, přišli jste o hodně), klikněte na odkaz s jejím záznamem.

Sledujte dál naše stránky, chystáme nový projekt s firmou Huawei, jak zmiňujeme na tiskové konferenci. Dalším projektem by mohl být filmový dokument ze závodního prostředí (probíhá jednání s firmou China Hollywood. Po zhlédnutí naší tiskové konference se nám ozvalo několik renomovaných režisérů.

Zdravím všechny Jiří Formánek 13.2.2019 a všichni se těšíme na testování :-(

Tisková konference

4.5.2019

Zdravím závodníky, tak konec srandy s tiskovkou, sezona začala :-)

Všichni jste jistě otestovali v pořádku, auta jsou nabroušená a těšíme se. Něco z testování. Jednu posádku komisař prudil, že sice testují, ale nemají 5 let odjetý žádný závod pod FAS. Že možná jezdí něco jiného? :-( že by?  Tak se na to prý zaměří a něco s tím udělají, máme se na co těšit.

Před 14ti dny se nám podařil úspěšný vstup do sezony vítězstvím v Hořovicích. Opět ve třídě H2 do 1200ccm. Tentokrát s novou evolucí motoru 800. Vylepšená verze s klapkovým sáním a dvěma karburátory a obsahem 920 jede jako sv….  Je to vylepšený motor, který exnul na loňské Podbrdské. Tentokrát „téměř“ bez závad přes 300km.  Sešlo se nás ve třídě 5. posádek, když počítám Zdeňka Fišera s T601. Válčili jsme spolu i v 80.letech, tím tě zdravím a doufám, že motor opravíš včas :-)na Podorlickou, kdybych ti mohl nějak pomoci, tak se ozvi.  Náš největší konkurent Honza s Fiatem zůstal hned na první RZ, a tak jsme po prvním dnu a třech rz. byli na prvním místě. Druhý den jsme na další VAZY 2001 najížděli v průměru 10-20sec na rz. a šlo o to jen dojet, protože i oni časem odpadli. V předposledním kole rz8 a 9 začal trochu zlobit volnoběh, ale po zevrubné kontrole v servisu jsme nic nenašli. Pak to ale přišlo, po startu na poslední rz 11 to začalo jít na jeden, myslel jsem klasicky svíčka, ale po výměně stejné, a tak jsme se rozhodli dojet do cíle rz., s tím, že to opravíme. Bohužel se nepodařilo, a tak jsme to nakonec dotáhli 12km do cíle soutěže na jeden válec. Nakonec to nebylo tak strašné, stihli jsme i svůj čas. To auto jede na jeden v pohodě 60-70 km/h.  Měli jsme obrovské štěstí, odešel jeden z kompozitových plátků na sání, takže motor nasával a hned zpět plival benzín :-( prostě z pr…. klika. Je to rallye, jednou jsi dole a pak nahoře :-) .

Ještě díky pořadatelům, přes některé drobnosti vše OK. Rzety byly trochu letecké a jak říkal ředitel, je obrovský problém postavit trať a nebude to lepší. Zkusí prý ještě další 20. ročník a potom asi end  :-(

Mějte se krásně, co nejdříve dám na web nějaké video, uvidíme se na Podorlické

JF

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

nejlepší doprovod