19.11. Sezóna 2016

Tak a je po závodní sezoně, čas na rekapitulaci. Předtím ještě něco o Rally Hořovice.

A vlastně ještě ke Světlé. Po závodech obvykle kontroluji stav motoru. Na válci 1 jsem naměřil trochu nižší kompresní tlak a tak jsem sundal výfuky. Kroužky se moc nehýbaly (připečené po 3 závodech??) a hlavně na pístu i hlavě byla spousta malých důlků cca 0,5mm. To neznamenalo nic dobrého, po rozebrání motoru ale nebyl vidět žádný problém. Tak pro jistotu nová klika a kroužky, no není to jednoduché. Možná se někdy začne drolit klec ojničních ložisek, tak půjde na repasi a uvidíme.

Upřímně řečeno se nám na Hořovice moc nechtělo, už je zima a sychravo a to pro staré klouby není nic moc. Navíc doba kdy jsme v noci vyhrávali erzety je už také dávno pryč, když člověk vidí mizerně za dne, tak v noci je to bída. Když už jsme ale do letošní sezony vložili tolik úsilí a financí, tak jsme to nechtěli jen tak pustit celkově, protože Jirka Dohnal se nás bodově držel jako klíště.

Tratě byli docela slušné, i když ne příliš technické. To slušné ale rozhodně neplatilo o noční RZ 1-3, to nebyla šotolina, ale tankodrom. Docela dost posádek tam udělalo gumu už při tréninku a při závodě to nebylo jinak. Pořadatelé by měli zvážit zda takovou trhací zkoušku na hoby rallye vůbec zařazovat. Přeci jen většina z nás nevládne závratnými financemi a zde je to jen o tom kdo jede bez ohledu na materiál. Z mého hlediska to trochu kazí celkový dojem na jinak pěkné závody. My jsme rozhodně na noc zvolili strategii jet opatrně, přesto jsme RZ1 vyhráli i když se zatnutými zuby. RZ2 jsme proto zpomalili, dostali myslím 9sec od Jirky, ale připadalo mi, že je to snad ještě horší než když jedeme rychle. Při výjezdu do posledního nočního kola ze servisu do čk jsme začali mít problém s autem, prostě to přestalo jet. Do čk jsme měli 10min čas ale auto prostě nejelo. Nakonec jsme přejeli čk na jeden válec, znovu už asi po páté vyměnili svíčky a bingo, najednou ok. Vůbec nevím čím to bylo, no prostě Trabant :-(  RZ3 jsme projeli ještě v takovém malém šoku a dostali od Jirky asi 40sec. Ráno jsme vše jen zkontrolovali a od RZ4 jsme začali Jirku postupně stahovat a na konci to bylo asi o 130sec. Herbert bohužel odstoupil a tak jsme byli na bedně jen dvě posádky. Tím jsme si v poháru ČMPR zajistili první místo celkově před Jirkou Dohnalem, další nevím. Mám pocit že na třetím místě bude Herbert, podle toho jak se to počítá. Je nutná účast na třech závodech bez ohledu na umístění

V sezoně 2016 jsme jeli 9 podniků, když jsem to sečetl tak jsem byl sám překvapený, příští sezonu to rozhodně nebudu opakovat. Také i pro celkové náklady které jsem si dnes spočítal, je to hodně :-(  Tři podniky které jsme jeli v H2 jsme nedokončili, dalších pět v H1 jsme byli na prvním místě a jen v Písku kde jsme laborovali s novými „úžasnými výfuky“ to bylo na 2. místo. Takže spokojenost a určitě je čas skončit v H1. Pokud osmistovka bude fungovat, a po Sudetech to vypadá že ano, soustředíme se na H2. Na Honzu Mejsnara asi mít nebudeme, ale s ostatními budeme doufám bojovat o bednu.

Teď trochu k technice. Po Hořovicích jsme auto s Jirkou rozebrali a začal jsem si dělat soupis co vše je třeba. Asi tomu věnuji zvláštní kapitolu, protože mám 20 věcí které je třeba opravit nebo vylepšit. To si nechám na příště, z většinou z vás se uvidíme na setkání v Sedlici, tak ahoj

Jirka Formánek

priprava-na-2017

příprava na sezónu 2017

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *